WITAMY WIOSNĘ !!!

20 marca obchodzimy pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Z tej okazji przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Najpierw rozwiązywaliśmy quiz zagadkowy o tematyce wiosennej, następnie zaśpiewaliśmy piosenki. Później udaliśmy się w okolice rzeki, aby wrzucić do wody Marzannę jako znak odchodzącej zimy. Po powrocie do przedszkola odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój wiosenny z recyklingu. Dzieci wzięły udział w pokazie mody, reprezentując swój strój. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, wszystkie były wyjątkowe, pomysłowe i starannie wykonane. Wybór najpiękniejszego stroju i wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Ostatecznie przyznaliśmy :

Grupa ,,Smerfy”

1 miejsce – Milenka

2 miejsce – Antoś

3 miejsce – Michałek

Grupa ,,Czarodzieje”

1 miejsce – Karolinka, której strój był wyjątkowo oryginalny i pomysłowy,

2 miejsce – Justynka

3 miejsce – Gabrysia

Pozostali otrzymali wyróżnienia. Każdy przedszkolak został doceniony i otrzymał dyplom oraz nagrodę .

Na koniec tego wyjątkowego dnia odbyły się warsztaty plastyczne . Dzieci ozdabiały ptaszka różnymi materiałami. Tutaj także przyznaliśmy nagrody za staranność i pomysłowość w wykonaniu.

Wiosno po takim przywitaniu musisz nas obdarować słoneczkiem każdego dnia!

oprac: M. Jasiewicz