Charakterystyka grup

Najmłodsza grupa przedszkolaków to ,,Smerfy”. Należą do nich 3, 4 i 5-cio latki. Wychowawcą grupy jest mgr Anna Lis. 3- latki uczą się samodzielności i współżycia w grupie, a 4 i 5-latki bardzo chętnie pomagają młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i religii. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przedszkolaki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed przedszkolakami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń , które rozwiną ich osobowość i charakter.

Starsza grupa to 5 i 6-cio latki. Wychowawcą grupy jest mgr Małgorzata Jasiewicz. Dzieci są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Nawiązują pierwsze przyjaźnie. Z chęcią uczą się nowych  umiejętności, pełnią rolę dyżurnych na stołówce i w sali. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi i spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.  5-6 latki poznają literki, uczą się dodawać i odejmować. Chętnie wykonują zadania w kartach pracy, a najbardziej lubią malować farbami i lepić z plasteliny. Uczestniczą także w zajęciach z języka angielskiego i religii.

Nasze wydarzenia...